Vnitřní řád školní jídelny

Vloženo: 6.6.2017 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 3143x

1. Stravování se řídí vyhláškou č. 107/2005 Sb.o školním stravování a zákonem č.561/2004 Sb.o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání.

Provozní řád je platný od  1.9.2020

2. Školní jídelna-výdejna  zajišťuje stravování dovozem ze školní jídelny  Základní školy  Nový Bor, náměstí Míru 128, okres Česká Lípa, příspěvková organizace jen ve dnech školního vyučování.

Obědy ve školní jídelně-výdejně se vydávají od 11.40 do 13.00 hodin.

3. Strávníci přicházejí do školní jídelny-výdejny ukázněně po třídách. V prostorách školní jídelny-výdejny se strávníci chovají tak, aby nedošlo ke vzniku úrazu.

4. V případě nevhodného nebo hrubého jednání může být strávník na základě §31 zákona č.561/2004 Sb. ze stravování vyloučen, v opakovaných případech může být vyloučen i trvale.

5.Do školní jídelny-výdejny nemají přístup ti, kteří se zde nestravují (výjimku tvoří pedagogičtí pracovníci doprovázející strávníky k výdejnímu místu). Rozvrh dohledu je vyvěšen v jídelně-výdejně.

6. Dojde-li ke znečištění podlahy např. vylitou polévkou, učiní nutná opatření, aby nedošlo k uklouznutí procházejících žáků. Nahlásí toto pracovnici provádějící úklid školní jídelny-výdejny.

7.Dojde-li k úrazu, ohlásí žák úraz pracovníkovi konajícímu pedagogický dohled nebo pracovnicím školní jídelny-výdejny. V případě nutnosti poskytne pracovník žákovi první pomoc, informuje zákonné zástupce, případně zajistí odvoz k lékařskému ošetření. O úrazu provede zápis do knihy úrazů.

8. Zákonný zástupce dítěte vyplní přihlášku ke stravování. Tím, že podepíše přihlášku ke stravování, souhlasí s podmínkami provozního řádu školní jídelny-výdejny.

9. Jídlo je vydáváno pouze na základě zaplacené a přihlášené stravy.

10. Příspěvek na stravování se platí předem a to v hotovosti v pokladně vedoucí školní jídelny-výdejny - ve většině případů vždy jeden den v měsíci - v době od  13.30 do 15.30 hod. nebo převodem na účet ZŠ.

11. Zákonní zástupci žáků hradí příspěvek za školní stravování ve výši finančního normativu na potraviny ve znění vyhl. Č. 107/2005 Sb. o školním stravování takto:

Od školního roku 2019/20 se rozdělují strávníci do těchto skupin:

I. stupeň:    7-10 let
II. stupeň: 11 -14 let

Školní jídelna-výdejna zařadí strávníka do vyššího stupně tehdy, pokud je mu v dané školním roce (od 1.9. do 31.8.) 11 let.

Cena obědu je od 1. 9. 2023 stanovena takto :
 I. stupeň       32.- Kč
II. stupeň       34.- Kč
zaměstnanci  94,- Kč

Odhlásit
oběd je možné z důvodu nepřítomnosti žáka nebo zaměstnance školy do 12:00 den předem na www.strava.cz nebo SMS  na čísle  734 621 891.

Řádně odhlášené obědy se odečítají z platby na příští měsíc.

První den nepřítomnosti žáka z důvodu nemoci lze vydat oběd domů viz § 4 odst.9) vyhlášky č. 107/2005 o školním stravování (pouze žáci). Výdej do jídlonosičů je možný v těchto případech pouze od 11,15 do 11,30 hod. Po dobu nemoci, nepřítomnosti žáka nebo zaměstnance nelze vydávat stravu domů.

12. Úhrady za obědy  - možnosti:

a)      Úhrada bankovním převodem při zadání trvalého příkazu s částkou 700 Kč nejpozději do 15. dne  předchozího měsíce.

Číslo účtu školní jídelny:   27-5263320287/0100

Konstantní symbol:            3

Variabilní symbol:             číslo jednotlivého strávníka (obdržíte na vyžádání)

Specifický symbol:

Dále uveďte jméno strávníka, popř. období, na které je platba určena.

Přeplatky Vám budou vráceny 1x ročně.

Na období prázdnin trvalý příkaz zrušte a opět obnovte nejpozději k 15. srpnu, pokud budete chtít ve stravování od září pokračovat.

b)      Úhrada v hotovosti v pokladně školní jídelny-výdejny v určený den po domluvě.

13. Neodhlášené a nevyzvednuté obědy propadají, neodhlášený oběd bude uhrazen v hodnotě celkových nákladů: 94,- Kč.

14. Při ukončení docházky do školy jsou zákonní zástupci povinni žáka ze školního stravování odhlásit z důvodu příp. vyrovnáním plateb za stravné.

15. Cizím strávníkům školní jídelna-výdejna obědy neposkytuje.

II. Organizace dohledu

1Dohlížející pracovníci vydávají pokyny k zajištění kázně žáků, hygienických a kulturních stravovacích návyků.
2. Nalévají polévku.
3. Dohlížející pracovníci zejména

a)       sledují dodržování hygienických pravidel vydávajícím personálem,

b)      regulují osvětlení a větrání,

c)      sledují odevzdávání nádobí strávníky, roztřídění nádobí,

d)       seškrabávání zbytků jídel apod. provádí personál stravovacího zařízení,

e)      poslední dohled po skončení provozu zavírá okna a vypíná osvětlení, odevzdá do okénka paní kuchařce zbylou polévku a nepoužité příbory, uklidí stolek na výdej polévky.

4. Vedoucí stravovacího zařízení vyvěšuje jídelníček ve školní jídelně-výdejně a zveřejňuje na webových stránkách školy.

5. Strávníkům je vydáván kompletní oběd včetně masa a příloh. Žáci nesmí být nuceni ke konzumaci celého vydaného jídla a vraceni k dojídání. Vydané jídlo je určeno ke konzumaci v jídelně, strávníci jej neodnášejí z místnosti.

V Novém Boru dne 28. 8. 2023

Mgr. Jiřina Jelínková, ředitelka školy