Oběd 22.10.2019
16.10.2019

Vážení rodiče, z důvodu odstávky vody budovy školní jídeny nám. Míru NEBUDE dne 22.10.2019 zajištěno stravování. Školní jídelna-výdejna nebude tento den v provozu.

Děkujeme za pochopení.

Informace pro budoucí prvňáčky

Vloženo: 6.6.2017 | Autor: admin| Zobrazeno: 1287x | Upravil: Jelinkova

Váš syn nebo dcera začne chodit v září letošního roku do prvního ročníku naší základní školy, která je zapsaná do sítě Tvořivých škol. Zaměřili jsme se na činnostní a názorové učení. Zároveň klademe důraz na emoční a sociální rozvoj osobnosti a vývoj psychicky zdravého jedince.

Na úvodní schůzce Vás třídní učitelka seznámí s konkrétními požadavky na opatření školních potřeb.

Pro Vaši lepší orientaci a představu Vám již nyní předkládáme seznam základních školních potřeb, které budete muset svému dítěti opatřit:

–          aktovku nebo školní batoh

–          cvičební úbor – tričko, teplákovou soupravu, cvičky, tenisky na cvičení venku

–          látkový sáček se stahovačem na cvičební úbor

–          vhodnou obuv na přezouvání (tato obuv nesmí mít černou podrážku)

–          prostírání na svačinu, láhev na pití

–          menší nůžky (jsou zvlášť pro praváky a leváky) s kulatou špičkou

–          potřeby na výtvarnou výchovu a pracovní činnosti – 2 kelímky na vodu, igelitovou podložku nebo ubrus, velký hadřík, temperové barvy, zástěrku nebo košili s dlouhým rukávem na převlečení (další podrobnosti se dozvíte na první třídní schůzce)

–          vybavení penálu – dvě tužky č. 2, ořezávátko, pastelky  6-ti základních barev, voskové pastelky, guma

–          zásobník na číslice a na písmenka

–          obaly na všechny učebnice, sešity a notýsky (počkejte, až děti přinesou učebnice a sešity domů)

–          ručník

Důležité: Všechny věci (školní potřeby i obuv a oblečení) musí mít děti  p o d e p s a n é.

Pokud nemají, nelze při ztrátě dohledat.

Za důležitější než přípravu školních pomůcek před vstupem do školy považujeme přípravu dítěte. Vaše dítě učte samostatnosti. Mělo by se umět obléknout, svléknout, přezout se, zašněrovat si boty, uvázat kličky, učesat se, používat kapesník, stolovat a obsloužit se na toaletě. Dále by mělo znát nejkratší a nejbezpečnější cestu do školy, základní pravidla silničního provozu při přecházení vozovky a v neposlední řadě by mělo mít vštípená základní pravidla slušného chování (pozdrav, poděkování, prosba) viz desatero pro prvňáčky, desatero pro rodiče.