POZVÁNKA na setkání Centra kolegiální podpory FIE
25.2.2020

Vážení rodiče a zájemci,

jste srdečně zváni na setkání - téma Principy Feuersteinovy metody rozvoje kognitivních funkcí 25.2. od 10:00 v ZŠ a MŠ Staré Splavy.

Tématem budou principy, na kterých stojí program metody rozvoje kognitivních funkcí. Jde o program, který se skládá z uceleného systému pracovních listů - instrumentů, které rozvíjejí poznávací funkce a schopnost učit se. Díky tomu je upevněna sebedůvěra, umění vytváření strategií, rozvoj vyjadřování či respektování názoru druhých.

Zápis do 1. ročníku
16.4.2020

bude probíhat ve dnech

16. a 17. dubna 2020

od 14 do 17 hodin.

Zapsány  budou děti narozeny

od 1. 9. 2013  do  31. 8. 2014 a děti, které měly odklad školní docházky.

Vezměte s sebou rodný list dítěte a občanský průkaz.

Nabízíme možnost rezervovat si čas zápisu na webových stránkách školy v registračním kalendáři.

Den otevřených dveří proběhne 19. 3. 2020, po domluvě kdykoliv.

Těšíme se na Vás.

Zápis do 1. ročníku

Podzimní víkendový pobyt

Vloženo: 15.10.2019 | Autor: Jelinkova | Zobrazeno: 97x
Víkendový pobyt v  rekreačním středisku Oáza uskutečňujeme každý rok za účelem nejen příjemného rozjezdu nového školního roku, ale zejména jako primární prevenci.

V pátek 11. října byly děti už celé dopoledne nedočkavé, těšily se. Konečně jsme po půl páté vyrazili na cestu, ta nám rychle uběhla a do Oázy jsme dorazili včas na večeři. Paní kuchařky nás ani tentokrát nezklamaly.

Tématem letošního pobytu byl „Svět pohádek“. Po večeři děti vymýšlely název svých družstev, skládaly pokřik a tvořily svůj erb. Během pohádkového sobotního dopoledne si děti vytvořily z přírodních materiálů královské koruny. Chatičky zdobily pohádkové obrazy. Večer se všichni vyřádili na diskotéce, v noci si děti vyzkoušely odvahu při noční hře. Během celého pobytu jsme plnili různé úkoly, soutěžili jsme, hráli jsme si. Za to všechny pohádkové bytosti čekala sladká odměna.

Chtěla bych jménem celého pedagogického sboru ZŠ Nový Bor, Generála Svobody, poděkovat složkám integrovaného záchranného systému - Sboru dobrovolných hasičů Nový Bor a Městské policii Nový Bor, kteří dětem program zpestřili. Názornou ukázkou představili vybavení hasičského vozu, umožnili dětem si hasičskou techniku prohlédnout a vyzkoušet výbavu hasiče. Poděkování si zaslouží pan Kovář, který dětem předvedl, jak pomoci zraněným, co udělat pro záchranu lidského života. Zástupci Městské policie Nový Bor nám představili svou práci. Poučili nás o formách a způsobech chování v nebezpečných situacích.  Děti se zajímaly o vybavení policistů, prohlédly si služební auto. Sloupem zněly policejní i hasičské sirény.

Všem velice děkujeme za ochotu za námi přijet, připravit zajímavé ukázky a umožnit dětem si vše vyzkoušet.

Tento víkendový pobyt jsme mohli uskutečnit i díky příspěvku našeho zřizovatele, města Nový Bor.

Děkujeme. Těšíme se zase za rok.