DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
12.12.2019

Vážení rodiče a zájemci,

srdečně Vás zveme na prohlídku školy 12.12.2019 od 8:00 do 11:40 hod.

Přijměte pozvání na společné vánoční tvoření v prostorách školní družiny 12.12.2019 od 14:00 do 16:00.

V 16:00 vystoupí sboreček Štěbetalky.

Přijďte si užít společné chvíle a naladit se na Vánoce.

Podzimní víkendový pobyt

Vloženo: 15.10.2019 | Autor: Jelinkova | Zobrazeno: 4x
Víkendový pobyt v  rekreačním středisku Oáza uskutečňujeme každý rok za účelem nejen příjemného rozjezdu nového školního roku, ale zejména jako primární prevenci.

V pátek 11. října byly děti už celé dopoledne nedočkavé, těšily se. Konečně jsme po půl páté vyrazili na cestu, ta nám rychle uběhla a do Oázy jsme dorazili včas na večeři. Paní kuchařky nás ani tentokrát nezklamaly.

Tématem letošního pobytu byl „Svět pohádek“. Po večeři děti vymýšlely název svých družstev, skládaly pokřik a tvořily svůj erb. Během pohádkového sobotního dopoledne si děti vytvořily z přírodních materiálů královské koruny. Chatičky zdobily pohádkové obrazy. Večer se všichni vyřádili na diskotéce, v noci si děti vyzkoušely odvahu při noční hře. Během celého pobytu jsme plnili různé úkoly, soutěžili jsme, hráli jsme si. Za to všechny pohádkové bytosti čekala sladká odměna.

Chtěla bych jménem celého pedagogického sboru ZŠ Nový Bor, Generála Svobody, poděkovat složkám integrovaného záchranného systému - Sboru dobrovolných hasičů Nový Bor a Městské policii Nový Bor, kteří dětem program zpestřili. Názornou ukázkou představili vybavení hasičského vozu, umožnili dětem si hasičskou techniku prohlédnout a vyzkoušet výbavu hasiče. Poděkování si zaslouží pan Kovář, který dětem předvedl, jak pomoci zraněným, co udělat pro záchranu lidského života. Zástupci Městské policie Nový Bor nám představili svou práci. Poučili nás o formách a způsobech chování v nebezpečných situacích.  Děti se zajímaly o vybavení policistů, prohlédly si služební auto. Sloupem zněly policejní i hasičské sirény.

Všem velice děkujeme za ochotu za námi přijet, připravit zajímavé ukázky a umožnit dětem si vše vyzkoušet.

Tento víkendový pobyt jsme mohli uskutečnit i díky příspěvku našeho zřizovatele, města Nový Bor.

Děkujeme. Těšíme se zase za rok.