Zápis do 1. ročníku

16. a 17. dubna 2020

od 14 do 17 hodin.

Zapsány  budou děti narozeny

od 1. 9. 2013  do  31. 8. 2014 a děti, které měly odklad školní docházky.

Vezměte s sebou rodný list dítěte a občanský průkaz.

Nabízíme možnost rezervovat si čas zápisu na webových stránkách školy v registračním kalendáři.

Den otevřených dveří proběhne 19. 3. 2020, po domluvě kdykoliv.

Těšíme se na Vás.

Třídní schůzky 15.1.2020

Návštěva kostela

Vloženo: 13.9.2019 | Autor: Jelinkova | Zobrazeno: 147x | Zatím neupraveno
Dne 12. 9. 2019 navštívila 4. třída v rámci Dne evropského dědictví významnou novoborskou památku - kostel Nanebevzetí Panny Marie v Novém Boru.

Děti tak měly jedinečnou příležitost navštívit vyhlídkovou věž kostela, tato návštěva byla obohacena výkladem průvodkyně, která byla na věži přítomna. Děti se např. dozvěděly zajímavosti o kostelním zvonu, elektrických hodinách, výšce vyhlídkové věže a měly možnost si vyzkoušet určování světových stran. Děti zaslechly i znění kostelního zvonu. Následovala prohlídka vnitřní části kostela, kde děti absolvovaly zajímavý výklad pana vikáře o dějinách kostela a jeho místě v dějinách obce Nový Bor. Prohlédli jsme si i chrámový vnitřek kostela, např. varhany, kazatelnu, zpovědnici, křtitelnici, oltář, lavice, obrazy a sochy umístěné v kostele. Děti byly srozumitelnou formou informovány, k čemu co v kostele slouží a na co se kostel využívá. Návštěva se jim velmi líbila, o čemž vypovídá i jejich slohová práce na téma návštěvy kostela.

Dr. Jiří Střelec