Oběd 22.10.2019
16.10.2019

Vážení rodiče, z důvodu odstávky vody budovy školní jídeny nám. Míru NEBUDE dne 22.10.2019 zajištěno stravování. Školní jídelna-výdejna nebude tento den v provozu.

Děkujeme za pochopení.

Císař Karel IV. na zámku Zákupy

Vloženo: 5.7.2019 | Autor: Jelinkova | Zobrazeno: 68x | Upraveno: 5.7.2019 | Upravil: Jelinkova
Čtvrťáci se vydali na zámek Zákupy, kde se setkali s osobností Karla IV.

V první divadelní části se ponořili do středověku, do období významných událostí života a vlády císaře Karla IV. (výchova ve Francii, panování, manželky, život ve středověku, stolování, zábavy a rytířské turnaje, oblékání). Děti byly vtaženy i do děje a zahrály si některou z historických postav. V druhé části se s komentovaným výkladem blíže seznámily s rytířskou výstrojí a výzbrojí, se zbraněmi, vyzkoušely si práci se lnem a naučily se drtit zrna obilí na mouku. Zaujal je výběh s hospodářskými zvířaty.

Hana Stránská