DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
12.12.2019

Vážení rodiče a zájemci,

srdečně Vás zveme na prohlídku školy 12.12.2019 od 8:00 do 11:40 hod.

Přijměte pozvání na společné vánoční tvoření v prostorách školní družiny 12.12.2019 od 14:00 do 16:00.

V 16:00 vystoupí sboreček Štěbetalky.

Přijďte si užít společné chvíle a naladit se na Vánoce.

Císař Karel IV. na zámku Zákupy

Vloženo: 5.7.2019 | Autor: Jelinkova | Zobrazeno: 168x | Upraveno: 5.7.2019 | Upravil: Jelinkova
Čtvrťáci se vydali na zámek Zákupy, kde se setkali s osobností Karla IV.

V první divadelní části se ponořili do středověku, do období významných událostí života a vlády císaře Karla IV. (výchova ve Francii, panování, manželky, život ve středověku, stolování, zábavy a rytířské turnaje, oblékání). Děti byly vtaženy i do děje a zahrály si některou z historických postav. V druhé části se s komentovaným výkladem blíže seznámily s rytířskou výstrojí a výzbrojí, se zbraněmi, vyzkoušely si práci se lnem a naučily se drtit zrna obilí na mouku. Zaujal je výběh s hospodářskými zvířaty.

Hana Stránská