Seznam žáků přijatých k zákl. vzdělávání pro rok 2021/2022

viz sekce Zápis 1. ročník

Změny od 3.5.2021
3.5.2021

testování žáků se nově provádí jedenkrát týdně bezprostředně po příchodu do školy. Nově jsou povoleny i sportovní činnosti konané venku.

Zrušení trvalých příkazů na stravné
25.4.2021

vzhledem k vyšším přeplatkům stravného u většiny strávníků zrušte prosím trvalé příkazy. Přeplatky k 30.6.2021 budou vráceny do 31.7.2021.

Děkuji, vedoucí školní jídelny

Letní příměstský tábor - robotika
16.4.2021

Antigenní testování od 12.4.2021
7.4.2021

instruktážní video

Provoz školy v březnu 2021
1.3.2021

Vážení rodiče, milí žáčci,

vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci je zákázána osobní přítomnost žáků.  Všichni žáci se od 1. března vzdělávají distančně.

Školní stravování není v provozu. Obědy jsou odhlášeny.

Vaši učitelé

Jak žádat o ošetřovné od 14. 10. 2020

Jak žádat o ošetřovné (Velikost: 168.43 kB)

Formulář ošetřovné (Velikost: 618.1 kB)

Zápis žáků do 1. ročníku školního roku 2021/2022

Autor: Administrátor | Zobrazeno: 1682x
Zápis žáků do 1. ročníku

proběhne ve dnech 15. a 16. dubna 2021 v přízemí budovy školy (Generála Svobody 114) od 14:00 do 17:00 hod.

Zapsány budou děti narozeny od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2015 a děti, které měly odklad školní docházky.

Naše škola nabízí:
- zařazení školy do projektu Tvořivá škola
- výuku čtení genetickou metodu
- písmo Comenia Script
- logopedický a dyslektický nácvik
- společné víkendové akce
- širokou škálu mimoškolního vyžití - kroužky: hra na flétnu, pěvecký, výtvarný, FIE, pohybové hry, anglický jazyk

Vezměte s sebou rodný list dítěte a občanský průkaz.
Nabízíme možnost rezervovat si čas zápisu na webových stránkách školy www.zsarnultovice.cz v registračním kalendáři. O zpřístupnění kalendáře budeme informovat.

Den otevřených dveří proběhne po domluvě kdykoliv.

Kritéria k přijímání dětí k plnění povinné školní docházky

Plnění povinností školní docházky je stanoveno v ust. § 36, 37 a 38 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů.

Ředitelka Základní školy Nový Bor, Generála Svobody 114, okres Česká Lípa, příspěvková organizace stanovil kritéria, podle kterých se bude postupovat při rozhodování o přijetí dětí do 1. ročníku k plnění povinné školní docházky v případech, kdy počet přijatých žádostí, podaných zákonnými zástupci dětí, překročí stanovenou kapacitu počtu žáků přijímaných do 1. tříd.

Pro školní rok 2021/2022 bude přijato maximálně 20 žáků.

Kritéria pro přijetí

- Dítě s trvalým či přechodným pobytem ze spádové oblasti školského obvodu školy

- Dítě, které nemá trvalý či přechodný pobyt ve spádové oblasti školského obvodu školy, ale má ve škole    sourozence

Stanovení pořadí

Kritéria a jejich pořadí jsou rozhodné pro přijetí dítěte v případě vyššího zájmu počtu dětí, než je kapacita otvíraných tříd ve školním roce 2020/2021. Bude-li převyšovat počet uchazečů ze spádového obvodu (kritérium č. 1) kapacitní možnosti školy, o přijetí rozhodne los. Losování evidenčních čísel provede člen Školské rady za přítomnosti vedení školy. Kritéria č. 2a č. 3 budou použita, pokud se nenaplní kapacita tříd podle prvního kritéria, to je podle počtu dětí z naší spádové oblasti.

Rodiče žáků, kteří dostali odklad povinné školní docházky, musí znovu požádat o přijetí svého dítěte. V případě, že bude dítě po odkladu povinné školní docházky z předchozího roku, předloží zákonný zástupce rozhodnutí o udělení odkladu, pokud byl odklad proveden na jiné škole. Přijetí bude posuzováno dle Kritérií pro přijetí do 1. třídy.

Zápis 1.ročník online