Zápis 1. ročník

Zápis do 1. třídy

Vážení zákonní zástupci předškoláčků,

zápisy pro školní rok 2024/2025 organizujeme také online (přístupné od 11.3. do 3.4.2024). Upřednostňujeme, pokud je to možné, podání přihlášky při osobní přítomnosti i zákonného zástupce dítěte ve škole (možnost využití datové schránky, e-mailu s elektronickým podpisem), zaslání poštou,  osobní návštěvy školy).

Zvolte prosím jeden z následujících postupů:

1. 1. Žádost o přijetí vyplníte online (přístupné od 11.3.2024) na webových stránkách naší školy kliknutím na tento odkaz:
  2.
  3. Zápisy online
  4.
  5. Zobrazí se formulář, ve kterém vyplníte potřebné osobní údaje včetně kontaktních informací. Tento formulář se poté ihned automaticky odešle do systému naší školy. Po vyplnění formuláře obdržíte mail s potvrzením času a dne, kdy se do školy dostavíte a žádost osobně podepíšete.
  6. S sebou vezměte rodný list dítěte, případně již Vámi vytištěnou žádost, kterou v e-mailu obdržíte.
  7.
  8. 2. Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025 si stáhnete a vytisknete zde. Na e-mailu jelinkova@zsarnultovice.cz si domluvíte termín, ve kterém podepsanou žádost ve škole odevzdáte.      S sebou vezměte rodný list dítěte.
  9.
  10. 3. Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025 můžete vyplněnou zaslat datovou schránkou nebo e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý e-mail!). Kopii rodného listu můžete rovněž doložit dálkově.

Při zápisu do prvního ročníku má základní škola povinnost zákonného zástupce informovat o možnosti odkladu povinné školní docházky.

Odklad povinné školní docházky:

Pokud žádáte o odklad školní docházky nejprve podáte žádost o přijetí k základnímu vzdělávání viz výše. Při podpisu žádosti sepíšeme žádost o odklad povinné školní docházky. Pokud zvolíte postup 3, dostavíte se do školy v termínu, který si dohodnete e-mailem.

Současná situace nám umožnila realizovat plánované aktivity -  zápis nanečisto. Možnost prohlédnout si školu a zeptat se na vše, co Vás zajímá, případně setkat se s ředitelkou školy je možné po domluvě. V případě zájmu se domluvte e-mailem. Rádi zodpovíme Vaše dotazy ( jelinkova@zsarnultovice nebo volejte 737 382 662). Plánujeme setkání budoucích školáčků v květnu a červnu, kdy budete mít možnost si školu prohlédnout a zeptat se na vše, co Vás zajímá.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na setkání.

Mgr. Jiřina Jelínková, ředitelka školy