Provoz školy v únoru 2021
15.2.2021

Vážení rodiče, milí žáčci,

provoz školy od 15. února i nadále probíhá ve stejném režimu. Ve škole se vzdělávají pouze žáci 1. a 2. třídy. Ostatní žáci se vzdělávají distančně.

Vaši učitelé

Pro rodiče budoucích prvňáčků
1.2.2021

Bližší informace

Vyučování v lednu 2021
11.1.2021

Vážení rodiče, milí žáčci,

provoz školy od 11. do 28. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu. Ve škole se vzdělávají pouze žáci I. a II. třídy. Ostatní žáci se vzdělávají distančně.

Držme si palce, opatrujme se, ať se můžeme setkávat a učit se ve škole.

Vaši učitelé

s ohledem na epidemiologickou situaci byl nouzový stav prodloužen včetně pokračování zákazu osobní přítomnosti žáků III. - V. tř. v základní škole. Od 4. ledna se budou prezenčně vzdělávat žáci pouze I. a II.tř. Školní stravování těchto žáků bude zajištěno.

Vzdělávání žáků III. - V. tř.  bude probíhat distančním způsobem. Obědy mají žáci odhlášeny.

Online výuka prostřednictvím platformy MS Teams bude realizována podle rozvrhu v kalendáři MS Teams. Sledujte prosím informace, které obdržíte od třídních učitelů.

Děkujeme za spolupráci a přejeme pevné zdraví.

Prodloužení nouzového stavu i uzavření škol
2.11.2020

s ohledem na epidemiologickou situaci byl nouzový stav prodloužen do 20. 11. 2020. Prodloužena byla i stávající opatření včetně pokračování zákazu osobní přítomnosti žáků v základní škole.

Na základě těchto skutečností bude pokračovat vzdělávání žáků naší školy distančním způsobem.

Online výuka prostřednictvím platformy MS Teams bude realizována podle rozvrhu v kalendáři MS Teams. V případě, že se nebude moci Vaše dítě online hodiny zúčastnit, oznamte tuto skutečnost danému vyučujícímu předem a následně své dítě omluvte také třídnímu učiteli.

Děkujeme za spolupráci a přejeme pevné zdraví.

Podzimní prázdniny
25.10.2020

děkujeme za spolupráci a podporu při vzdělávání na dálku během uzavření školy. Toto období je náročné pro nás, učitele, je složité pro žáky, ale i pro Vás, rodiče.

Vývoj epidemie COVID – 19 je velmi nepříznivý, a proto prosíme o dodržování zásad, abychom se mohli co nejdříve setkat ve škole. Svým zodpovědným přístupem může každý z nás pomoci se zvládnutím epidemie a možná odvrátíme zdravotní problémy svých blízkých či známých.

Zahájení prezenční výuky 2. 11. není jisté, budeme Vás informovat.

Věříme,že se v blízké době opět setkáme v naší škole.

Jak žádat o ošetřovné od 14. 10. 2020

Jak žádat o ošetřovné (Velikost: 168.43 kB)

Formulář ošetřovné (Velikost: 618.1 kB)

Výuka v období nouzového stavu od 14. října 2020
14.10.2020

vzhledem k epidemiologické situaci bude i naše ZŠ od 14.10.2020 uzavřena. Výuka bude probíhat distanční formou.

Školní jídelna-výdejna nebude v provozu, obědy jsou do konce října odhlášeny.

Prosíme o spolupráci a přejeme hlavně pevné zdraví. Věříme, že se opět uvidíme 2. listopadu.

ředitelka

Přestup žáků do 6. ročníku 2021/2022

Pro přestup našich páťáků do 6. ročníku základní máme nabídky ZŠ náměstí Míru Nový Bor a ZŠ U Lesa Nový Bor

Přestup žáka do 6. ročníku  - ZŠ náměstí Míru

rozhodli jste se, že Vaše dítě přestoupí do 6. ročníku ZŠ náměstí Míru Nový Bor?

Jsme rádi, že jste se rozhodli právě pro naši školu.

Co je k tomu potřeba?

K přestupu žáka na ZŠ náměstí Míru Nový Bor je třeba podat Žádost o přestup žáka na ředitelství školy (nejlépe během měsíce května).

Žádost je nutné vyplnit osobně v kanceláři školy. K sepsání žádosti potřebujete občanský průkaz a rodný list dítěte.

Na naší škole je možné žáka přihlásit do skupiny s rozšířenou výukou jazyků a do skupiny s rozšířenou výukou tělesné výchovy (vzájemně se nevylučuje – žák může být zařazen do obou skupin).

Do jazykové skupiny se mohou přihlásit žáci 5. ročníků naší školy, kteří do jazykové skupiny nebyli zařazeni v 1. ročníku, a žáci 5. ročníků jiných škol. Jako první cizí jazyk je vyučován anglický jazyk. Od 6. ročníku si mohou žáci vybrat druhý cizí jazyk, a to jazyk německý nebo francouzský.

Hodinová dotace pro anglický jazyk i druhý cizí jazyk je od 6. do 9. ročníku 3 hodiny týdně.

Přihláška je ke stažení na stránkách školy v sekci:

• PRO RODIČE – JAZYKOVÉ SKUPINY (Velikost: neznámá)

Žáci II. stupně základní školy, kteří nebudou v jazykové skupině, se budou vyučovat anglickému jazyku také v hodinové dotaci 3 hodin týdně.

Od 7. do 9. ročníku budou mít žáci povinný druhý cizí jazyk (německý nebo ruský) s dotací 2 hodiny týdně.

Do skupiny s rozšířenou výukou tělesné výchovy se mohou přihlásit žáci 5. ročníků naší školy i z okolních škol. Hodinová dotace pro skupinu s rozšířenou výukou tělesné výchovy je 3 hodiny týdně.

Přihláška a podrobné informace najdete na stránkách školy v sekci:

• PRO RODIČE – SKUPINA S ROZŚÍŘENOU VÝUKOU TV (Velikost: neznámá)

Bližší informace     Rozšířená výuka tělesné výchovy (Velikost: 114.57 kB)

Přestup žáka do 6. ročníku - ZŠ U Lesa

Přihláška do jazykové třídy (Velikost: 174.71 kB)

Přihláška do sportovní třídy (Velikost: 175.02 kB)