Hodnocení žáků za II. pololetí školního roku 2019/2020

Autor: Jelinkova | Zobrazeno: 392x
Vážení rodiče, blíží se závěr školního roku 2019/2020. Určitě Vás zajímá, jakým způsobem budeme hodnotit výsledky vzdělávání. Zveřejňujeme pravidla pro hodnocení II. pololetí.

na základě vyhlášky číslo 211/2020 Sb. o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020 ze dne 27. 4. 2020 vydávám tento pokyn, kterým upravuji pravidla pro hodnocení žáků v II. pololetí školního roku 2019/2020.

Při závěrečné klasifikaci se vychází:

a) Z podkladů získaných v II. pololetí do jarních prázdnin (únor a první týden v březnu 2020).

b) Podpůrně z podkladů získaných při vzdělávání na dálku (např. snaha žáků o pravidelnou práci, samostatná práce žáků, aktivita při online výuce, portfolio prací žáků).

c) Podpůrně z podkladů získaných v době, kdy žák nemá povinnost řádně docházet do školy (v termínu od 25. května 2020 u žáků I. stupně).

d) Podpůrně z hodnocení výsledků žáka za I. pololetí školního roku 2019/2020.

Na základě těchto podkladů učitel rozhodne o klasifikaci žáka. V případě, že nebude mít vyučující dostatek podkladů pro rozhodnutí o klasifikaci, bude vyzván zákonný zástupce žáka, aby se žák dostavil do školy na konzultace. Na jejich základě rozhodne vyučující o klasifikaci žáka za II. pololetí. Stejným způsobem bude postupovat vyučující v případě, že žákovi vychází na vysvědčení nedostatečná nebo došlo k výraznému zhoršení prospěchu ve srovnání s I. pololetím školního roku 2019/2020.

Tento pokyn byl projednán na pedagogické radě dne 2. 6. 2020.

V Novém Boru dne 2. 6. 2020

Mgr. Jiřina Jelínková, ředitelka školy