Bezpečnost na internetu

Národní plán obnovy

Národní plán obnovy 2020 - 2024 - Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace.

Naše škola se zapojila v cílech:

172 - Vybavení škol digitálními technologiemi

Cíl 172 (Velikost: 302.62 kB)

173 - Zakoupení IT zařízení do školního fandu mobilních digitálních zařízení pro znevýhodněné žáky

Cíl 173 (Velikost: 303.98 kB)

174 - Zakoupení digitálních technologií a vybavení na podporu digitální gramotnosti a zavedení nových vzdělávacích programů v oblasti IT

Cíl 173 174 (Velikost: 306.32 kB)

Cíl 174 (Velikost: 303.23 kB)

Obědy školákům

Zdravá 5

DOPIS RODIČŮM

Vloženo: 24.3.2020 | Autor: Jelinkova | Zobrazeno: 541x
Milí rodiče, vzhledem k současné situaci, o které nevíme, jak dlouho bude trvat, Vám zasíláme tento dopis. Snažíme se být s Vámi a Vašimi dětmi v kontaktu.

Jelikož celá situace nebude na původních 14 dnů, není možné, jen zasílat stránky, které mají dělat. To by byly děti zcela otrávené a učení by nesnášely. Nemáme zájem děti úkoly zahltit, ale je jasné, že nemůžeme čekat, až se vrátíme do školy. Asi jednou týdně, bychom dětem (prostřednictvím Vašich emailů) zasílali témata a nápady k procvičování. Chtěli bychom Vás moc  poprosit, napište nám zpětnou vazbu, jak dětem úkoly jdou. Jestli je nějaký problém, co jim nejde.

Chceme Vás určitě ubezpečit, že všechno to, co se nestihne udělat teď, postupně dokončíme, až budeme moci. Zaměříme se určitě na základní učivo, uděláme potřebné změnu, úpravy  či přesuny jednotlivého učiva v ročnících. Velmi nám pomůžete tím, že děti podpoříte, podle potřeby pomůžete, hlavně je udržujte v psychické pohodě.

Není nutné, abyste po odpoledních seděli s dětmi nad úkoly.  Píšeme Vám vždy Vám možné úkoly, je nám jasné, že každé dítě má jiné tempo, jiné předpoklady a možnosti. To už necháme na Vašem odhadu. Bude vhodné, když se s dětmi domluvíte na nějakém pravidelném čase, kdy budou úkoly dělat. Máme to tak všichni rádi, že víme, kdy povinnosti začínají,  a hlavně, kdy  skončí. Není potřeba "vyplnit" všechny úkoly, budeme se snažit vymyslet i také i takové "jiné," které by mohly více děti bavit. Není potřeba plnit všechno "u stolu."

Naprosto nová situace je úplně pro všechny, všichni se učíme, hledáme možnosti. Kolem nás slyšíme mnoho  špatného. Prosíme, zkuste najít v tom všem také něco pozitivního. Třeba to, že děti netlačí čas, kdy končí hodina, kdy musí být ve škole. Hádanky si  můžete dávat i cestou do lesa, vymýšlet úkoly vám můžou děti. Škola není jen o úkolech, které se dělají do sešitů. I v běžném provozu školy  jsou Vaše děti zvyklé, že jim čtu, povídáme si, děláme úkoly zábavně a pro užitek. Pomůžeme Vám, jak jen to půjde.

Nevím, jakou máte možnost ohledně počítače, tiskárny, internetu.  Témata, úkoly, které zasíláme, můžou děti psát na papír, do sešitu,  do emailu - nebo pošlete fotku nějakého vypracovaného úkolu na WhatsApp, nebo přes email, školu na dlani. Nebo si je nechají děti u sebe. To je na Vás a Vašich možnostech.

Děti nám mohou také  zatelefonovat, jak se jim daří, co jde, co nejde. Budeme moc rádi, že je uslyšíme. Už teď se nám stýská  a tady ve škole je bez nich smutno.

Při dobré vůli všech,  doženeme vše. Škola není na prvním místě, prosím, nestresujte se úkoly a nepřenášejte tím strach na děti!

Držme si vzájemně palce, dělejme všechno proto, ať to skončí co nejdříve. Přejeme Vám co nejvíce zdraví, pohody, trpělivosti, dobré nálady. Mějte se rádi, buďte co nejvíce spolu.

S velkou úctou a vděčností

Za kolektiv pedagogů