Oběd 22.10.2019
16.10.2019

Vážení rodiče, z důvodu odstávky vody budovy školní jídeny nám. Míru NEBUDE dne 22.10.2019 zajištěno stravování. Školní jídelna-výdejna nebude tento den v provozu.

Děkujeme za pochopení.

Zabezpečení budovy

Vloženo: 6.6.2017 | Autor: admin| Zobrazeno: 2311x | Upravil: Jelinkova

Opatření pro zvýšení bezpečnosti žáků a zaměstnanců školy

I. Hlavní budova a budova školní družiny

1. Školní budovy se otevírají v 7.40 hod., ke vstupu používají žáci hlavní vchody budov.
  2. Hlavní budova se uzavírá v 7.55 hod.
  3. Žáci mají přísný zákaz pouštět kohokoliv cizího během výuky a zvláště o přestávkách do budovy školy.
  4. Vstup do základní školy pro cizí návštěvníky je možný pouze hlavním vchodem, který je opatřen hlasovým zařízením. Návštěvník přicházející do školy zazvoní a  sdělí důvod své návštěvy.
  5. V době vyučování je zákonným zástupcům či jimi pověřeným osobám povolen vstup hlavním vchodem z nezbytně nutných důvodů a po ohlášení hlasovým zařízením, kdy přicházející vždy nahlásí své jméno a důvod vstupu do školy. Jedná se o případy předem sjednané konzultace s vyučujícím, převzetí učiva pro nemocného žáka, vyzvednutí žáka v průběhu vyučování z osobních důvodů nebo na základě telefonické výzvy školy (v případě úrazu nebo náhlého zdravotního problému).
  6. Pokud zákonný zástupce nebo jím pověřená osoba přivádí dítě do školy později (např. od lékaře), je opět třeba nahlásit svůj vstup prostřednictvím hlasového zařízení.
  7. Schůzky a konzultace s vyučujícím si zákonný zástupce sjednává pokud možno před nebo po vyučování, případně v době volné hodiny vyučujícího. V případě náhlé potřeby konzultace je rodič povinen respektovat rozvržení hodin a přestávek a nenarušovat výuku.
  8. Schůzky s vedením školy si zákonný zástupce sjednává telefonicky nebo e-mailem předem.
  9. Výjimku pro vstup do budovy školy může v odůvodněných případech udělit vedení školy na základě osobní či písemné žádosti.

II. Školní jídelna

1. Do školní jídelny přecházejí žáci v doprovodu vyučujícího.
  2. Vstup do školní jídelny je povolen pouze osobám v jídelně se stravujícím. Doprovod čeká venku.
  3. Rodič nebo osoba jím pověřená má právo vyzvednout do jídlonosiče oběd žáka pouze první den absence. Následující dny je třeba odhlásit. Obědy se vyzvedávají v době od 11.00 do 11.40 hodin, později vstupují rodiče do školní jídelny pouze se souhlasem dohlížejících učitelů a při vyzvedávání jídla dbají jejich pokynů.

III. Školní družina

1. Ranní provoz školní družiny začíná v 6.30 hod.
  2. Rodiče doprovázejí dítě pouze ke vchodu do ŠD. V případě potřeby komunikace s vychovatelkou ŠD využijí hlasové zařízení.
  3. Odpolední provoz školní družiny začíná v 11.40 hod.
  4. Při vyzvedávání žáků ze školní družiny se rodiče nebo osoby jimi pověřené ohlásí hlasovým zařízením a na dítě čekají před budovou, popř. dítě odchází samo dle rozpisu předaného zákonným zástupcem.